Барыгытын самаан сайыммыт саҕаланан эрэринэн эҕэрдэлээн туран, муус устар 12-с күнүттэн ыам ыйын 12-с күнүгэр диэри ыытыллыбыт “Үрүҥ эһэчээн” өрөспүүбүлүкэтээҕи саха тылыгар уонна литературатыгар олимпиадатын түмүктэрин биллэрэбит.

Тюмюк

Олимпиаданы «Бэлэм буол+» онлайн түһүлгэҕэ ыытар үһүс холонуубутугар биһигини кытта бииргэ буолбуккутун иһин бары кыттааччыларга, төрөппүттэргэ уонна учууталларга барҕа махталбытын тиэрдэбит! 

Эрдэттэн биллэриллибит кылаастарынан тыырыллыбыт бөлөх аайы үс кыайыылаах быһаарылынна, маны таһынан, өйтөн суруйууга бөлөҕүттэн тутулуга суох биир уһулуччуну сорботон “Уус уран бөрүө” диэн биһирэм ааты бэлиэтээтибит.

Туоһу уонна Добун суруктар үөрэнээччи тус хоһугар ыйыллыбыт электроннай аадырыһыгар ый бүтүөр диэри ыытыллыахтара.

Кыайыылаахтар бириистэрин «Бэлэм буол+» эрэдээксийэтиттэн кэлэн ыларгытын күүтэбит. Аадырыспыт: Киров уулуссатын 18-с дьиэтэ, 7-с этээс, 709 каб.   

Кыайыылаахтар:

3-4 кылаастарга

1 миэстэ - Катя Монастырева, С.А. Новгородов аатынан Чурапчы орто уопсай үөрэхтээһинин оскуолатын 3 «г» кылааһын үөрэнээччитэ.2 миэстэ - Анжелина Иванова, В. Г. Павлов аатынан Сунтаардааҕы алын сүһүөх оскуолатын 3 «б» кылааһын үөрэнээччитэ.3 миэстэ - Иванна Каратаева, Бүлүүтээҕи 1-кы нүөмэрдээх алын сүһүөх оскуолатын 3 кылааһын үөрэнээччитэ.

5-6 кылаастарга

1 миэстэ - Динара Прокопьева, Мэҥэ Хаҥалас улууһун Бүтэйдээх Орто оскуолатын 5 кылааһын үөрэнээччитэ.2 миэстэ - Алмаас Никифоров, Cунтаар улууһун А.К.Акимов аатынан Күүкэй орто оскуолатын 6 кылааһын үөрэнээччитэ.3 миэстэ - Дмитрий Каратаев, И.Л. Кондаков аатынан Бүлүүтээҕи гимназия 8 кылааһын үөрэнээччитэ.

7-8 кылаастарга

1 миэстэ - Мичийээнэ Харитонова, Сунтаар улууһун Күүкэй орто оскуолатын 8 кылааһын үөрэнээччитэ.2 миэстэ - Сардаана Семенова, Мэҥэ-Хаҥалас Майатааҕы лиссиэйин 8 кылааһын үөрэнээччитэ.

3 миэстэ - Адель Ксенофонтова, Чурапчы улууһун Төлөй орто оскуолатын

8 кылааһын үөрэнээччитэ.

«Уус-уран бөрүө» биһирэбил миэстэтэ

Ася Андреева, П.И. Шадрин аатынан Өктөм орто оскуолатын 5 кылааһын үөрэнээччитэ.